• JANUSZ WITKO

  Janusz Witko (saksofon, klarnet). Jeszcze jako uczeń średniej szkoły muzycznej zaczął grać w zespole jazzu tradycyjnego "Beale Street Band", z którym zdobył "Złotą Tarkę". W zespole grał 10 lat, koncertując w wielu europejskich krajach, nagrał dwie płyty oraz muzykę do filmu "Vabank II". Był również członkiem "Swing Orchestra Kraków", równocześnie koncertując z wrocławską grupą "Sami Swoi". Obecnie gra gościnnie w wielu zespołach nie tylko jazzowych, teatrach, kabaretach. Grałe spektakle i nagrywał muzykę we wszystkich teatrach krakowskich. Artyści z jakimi współpracował: Iwona Konieczkowska, Andrzej Zarycki, Bolesław Rawski, Basia Stępniak Wilk, Katarzyna Jamróz, Kasia Zielińska, Marta Bizoń, Andrzej i Maja Sikorowscy, Paweł Orkisz, Leszek Długosz, Marek Grechuta, Alosza Awdiejew, Iza Zając, Małgorzata Krzysica, Zbigniew Wodecki, Kuba Kubowicz, Marcin Daniec oraz z wieloma muzykami jazzowymi.

  andrzej popiel

   

  Andrzej Popiel (perkusja).  Współpracował z licznymi formacjami i artystami : Markiem Grechutą i zespołem Anawa , Krystyną Jandą , Grażyną Auguścik czy zespołami Extra Ball, Playing Family i Lorą Szafran, Martyną Jakubowicz, Beale Street Band, Krakowskim Kwartetem Swingowym i wieloma innymi w Polsce i poza granicami. Uczestnik wielu europejskich festiwali i niezliczonych tur koncertowych po różnych krajach. Związany również z teatrami, w tym z Teatrem Stu - między innymi w musicalu „Szalona Lokomotywa”-, oraz z Teatrem Ludowym. Współpracuje z zespołem towarzyszącym satyrykowi Krzysztofowi Piaseckiemu.

  Jan gonciarczyk

  Jan Gonciarczyk (kontrabas). Zadebiutował w 1968 roku z zespołem "Plying Family". W latach 1969-1971 był członkiem zespołu "Zbigniew Seifert Quartet". W latach 1972-1975 występował w Kwartecie Henryka Słaboszewskiego. Od 1978 członek zespołu "Sami swoi"- wrocławskiego zespołu jazzowego utworzonego w październiku 1968 r. Zespół zadebiutował w 1969 r. na Studenckim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. Początkowo był zespołem jazzu tradycyjnego, później grupą swingową. W 1982 r. stał się grupą jazz-rockową. Wielokrotnie występował na krajowych festiwalach jazzowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym "Jazz Jamboree" w Warszawie w latach 1972-1973 i w 1981 r. oraz na Old Jazz Meeting w Warszawie w latach 1974-1979 i 1981-1982. Koncertował wiele za granicą, m.in. w RFN, NRD, Holandii, Francji, Danii, Finlandii, Szwecji, Czechosłowacji, ZSRR, Włoszech, Jugosławii, Austrii i Bułgarii. W kraju współpracował z wokalistami Hanną Banaszak, Janem Izbińskim i Andrzejem Rosiewiczem oraz z grupą Music Market. Na estradach zgranicznych towarzyszył znanym artystom, takim jak : Teddy Wilson, Mercer Ellington, Betty Dorsey, Bill Ramsey, Andrew Thomas, Wayne Bartlett, Tomasz Stańko. Jest laureatem wielu nagród w kategorii zespołów jazzu tradycyjnego. Zespół zrealizował także recitale TV, m.in. w cyklu Panorama Jazzu Polskiego. Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji "Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej" odcinek 108. W latach 2009-2011 wspólpracował z zespołem "Hagaw", którego członkiem był także Andrzej Rosiewicz. Grupa powstała w maju 1964 w klubie Stodoła jako kwintet. Pierwszy koncert dali jesienią 1964. W 1965 zdobyli IV nagrodę na wrocławskim festiwalu Jazz nad Odrą, w 1966 na tym samym festiwalu odebrali III nagrodę. Wiele razy byli uczestnikami festiwali Jazz Jamboree i Old Jazz Meeting (1973-1975). Stylistycznie ewoluowali od happy-jazzu do dixielandu, a następnie oddalali się od jazzu w kierunku muzyki popularnej. Jan Gonciarczyk w różnym czasie na przestrzeni lat występował także z legendarnym zespołem Anawa, założonym w grudniu 1966 w Krakowie, którego twórcami byli Jan Kanty Pawluskiewicz i Marek Grechuta.

  Piotr Kaczorowski (piano). Urodzony w roku 1959 w Krakowie, gdzie w 1982 ukończył studia na Akademii Muzycznej. Po zakończeniu edukacji dał się poznać jako wszechstronny muzyk i kompozytor, będąc współtwórcą wielu zespołów jazzowych i country. W swoim dorobku muzycznym posiada pracę jako solista występujący w klubach, hotelach i na statkach wycieczkowych. W latach 1983/86 występował w zespołach w Polsce. 1987/93 grał w CZ, DDR, SK, ZEA, jako muzyk sesyjny, kompozytor, tekster, aranżer. 1994/98 grał solo w ZEA Abu Dhabi oraz w klubach w Niemczech, 1998-2001 tournee na statkach: Ms. Astor, Swiss Diamond, Ms.Switzerland, Ms.VikingStar, Ms.Eurostar. 2002: MS Paloma, Mv. Golden Princess, 2003: Mv. Sun Princess, Mv. Dawn Princess, 2004-5: Mv. Star Princess , Coral Princess, 2006: Island Princess.
  Współpracuje z wieloma niemieckimi artystami, kompozytorami i aranżerami. Jest członkiem stowarzyszenia kompozytorów niemieckich GEMA . Po zakończeniu tournee dookoła świata w latach 1998-9 skomponował i wydał płytę z muzyką relaksacyjną pt. „Magnetics”.
  Realizował też zlecenia nietypowe, jak renowacja XIX wiecznych zegarów i automatów fortepianowych dla Ruedesheim Musik Automaten Manufacture. Jest muzykiem otwartym i wszechstronnym.

   

 • BARTOSZ BĘTKOWSKI

  Bartosz Bętkowski (saksofon, flet). Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Był uczniem: Piotra Barona i Jerzego Główczewskiego. Doświadczony muzyk grający na saksofonach każdego typu oraz flecie. Ma na swoim koncie współpracę z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Polskiego Radia w Krakowie (Amerykanin w Paryżu, Błękitna rapsodia), Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Byl związany z agencją koncertowa Gerhartz GmbH ( A. L . Webber - Musical Gala & Musical :Starlights, Kets, The Phantom of the Opera, Jesus Christ Superstar, Evita, ... ). Zagral liczne koncerty i trasy koncertowe Niemcy, Austria, Hiszpania. Przepracowal dwa kontrakty na japonskim statku jako muzyk, oplywajac caly swiat. W Polsce gral w tak egzotycznych zespolach jak "Ich troje"(Wisniewski). Obecnie współpracuje z wieloma zespołami: EL CENCERRO, ELOKWENCJA, Gilles Barratt Quartet (plyta „Fragments”), KRAKOWSKA GRUPA BLUESOWA (Laureat Rawy Blues 2007r, nagranie plyty „Lepiej nie mow nic” przy współpracy Slawomira Wierzcholskiego), PUDELSI (plyta „Madame Castro”), itd.

  BARTŁOMIEJ SZCZEPAŃSKI

  Bartłomiej Szczepański (perkusja). Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Perkusyjnych w Opolu. Lider nieistniejącej już grupy jazzowej Red Tag. Występuje i nagrywa z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej (m.in. z Agnieszką Chrzanowską, Tadeuszem Leśniakiem, big bandem Cracovia, zespołami: Willows Reviwal Singers, Tribute To Abba i  Quartet Klezmer Trio ). Współpracował z Mariuszem Koluchem i Chawejirim oraz z zespołem Max Klezmer Band, z którym nagrał dwie płyty: ”Nu Klezmer Project” i ”Tsunami”, na której znalazły się jego dwie kompozycje: ”Matthew’s Dream” i ”Darabuka Dance”. Jego zainteresowania muzyka etniczną zaowocowały współpracą z mieszkającą w Polsce gruzińską wokalistką Aidą (”Aida” i ”Nagie Mysli”). Na stałe pracuje i występuje w Teatrze Witkacego w Zakopanem ( Appendix, Panopticum, Na Przełęczy, Don Kichot, Sonata B), Teatrze Słowackiego ( Ziemia Obiecana) oraz w krakowskim Teatrze KTO (m.in. przygotowanie muzyczne scen perkusyjnych w spektaklu ulicznym QUIXOTAGE). Współpracuje i komponuje muzykę dla Art Color Ballet. Założyciel i lider zespołu DRUMSONIC. Jest nauczycielem perkusji w PSM I stopnia w Olkuszu. W 2013 roku zaaranżował i wyprodukował płytę Magdy Brudzińskiej „Colorovanka”, którą wydało Polskie Radio.

  Władysław chorobik

  Władysław Chorobik (trąbka). Wszechstronny muzyk jazzowy posiadający bogate doświadczenie estradowe w kraju i za granicą. Koncertował na statkach amerykańskich i japońskich (rejsy dookoła świata), brał udział w nagraniach dla polskich mediów; Radio Kraków, TV Polonia, TVN. Wieloletni pracownik Orkiestry Leopolda Kozłowskiego oraz założyciel BBK.

  Marek pawlik

   

  Marek Pawlik (puzon). Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie pierwszy puzonista Filharmonii Krakowskiej. Z orkiestrą Filharmonii brał udział w koncertach w kraju, a także licznych tournee (Europa, USA, Japonia, Korea Pd). Często współpracował z Capellą Cracoviensis. Obecnie współpracuje także z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie realizując na żywo partie muzyczne podczas spektakli. Był członkiem takich zespołów jak: Johannband i Asukaband. Brał udział w projektach muzycznych Krzesimira Dębskiego i Piotra Rubika (Polska, USA, Kanada).

 • stanisław olko

  Stanisław Olko (saksofon, klarnet). Od ponad 30 lat związany zawodowo z Operą Krakowską, oraz od ponad 20 z Salonową Orkiestrą Zdrojową w Busku Zdroju. Wielokrotnie na kontraktach w Europie i Ameryce, na swoim koncie posiada współpracę z wybitnymi gwiazdami estrady; Krzysztofem Pendereckim, Piotrem Rubikiem, Zbigniewem Wodeckim, Martyną Jakubowicz,  Radiem Kraków, TV Polonia, TVN, Teatrem Stu, Teatrem Słowackiego i wieloma innymi. Członek i współtwórca wielu zespołów grających muzykę rozrywkową oraz taneczną. W BBK od początku jego istnienia

  Bogdan wysocki

  Bogdan Wysocki (trąbka). W czasach, kiedy jazz był na cenzurowanym, kontrabasista Zbigniew Szymaniak, grający wtedy w zespole Decathlon Orchestra, w którego składzie był również słynny Wiesław Ejssymont, podsłuchał przypadkowo Bogdana Wysockiego w trakcie szlifowania armstrongowskich fraz solowych i zaprosił go, aby towarzysko zagrał z tym zespołem w klubie „Kwadratowa” Politechniki Gdańskiej.  17-letni Bogdan Wysocki już po dwóch tygodniach zastąpił Wiesława Ejssymonta wyjeżdżającego w tym czasie do USA. Można przy tej okazji dodać, że Wiesław Ejssymont, obok Henryka Majewskiego ( Old timers/Swing Session ) uważany był za głównego kontynuatora nowoorleańskiego nurtu w Polsce.  W latach 1976-81 Bogdan Wysocki uprawiał wielopłaszczyznową, aktywną działalność koncertową. Jako muzyk współpracował nie tylko ze środowiskiem jazzowym, ale również akompaniował najbardziej znanym do dziś artystom polskiej sceny kabaretowej i aktorskiej, a byli to : Janusz Gajos, Emil Karewicz, Wojciech Pokora, Grażyna Szapołowska, Andrzej Dobrowolski i wielu innych. Należy tu wymienić także czołowe kabarety „Egida”, „Elita” i „Tey”. Późniejsze lata upływały pod znakiem koncertów i udziałów w festiwalach jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting. Bogdan Wysocki jest laureatem kilku znaczących wyróżnień i nagród przyznawanych instrumentalistom. Po okresie regresu kulturalnego spowodowanego stanem wojennym, Bogdan Wysocki przeniósł się do Krakowa, co zaowocowało nawiązaniem współpracy z zespołem Plying Family/Swing Orchestra Cracow, która później nawiązała prawie pięcioletnią współpracę z Andrzejem Rosiewiczem i była jednocześnie ostatnią orkiestrą Andrzeja Rosiewicza od czasów Asocjacji Hagaw. Od roku 1987 Bogdan Wysocki rozpoczął stałą pracę jako pierwszy trębacz i solista Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana – legendy polskiego wibrafonu. Przez około następnych 5 lat współpracował z całą plejadą znanych polskich piosenkarzy i aktorów, aż do samego końca istnienia polskich orkiestr PRiTV, czyli do 1991 roku. Od tego czasu rozpoczął się u Bogdana Wysockiego etap wyjazdów kontraktowych, podczas których wykonywał wielkie show`y produkcyjne rodem z Las Vegas, Broadway`u i muzycznej biblioteki Hollywood.

  MAREK MALENDA

  Marek Malenda (piano). Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej  -  wydział teorii i kompozycji. Zainteresowania muzyką jazzową realizował już od wczesnej młodości rozwijając je samodzielnie i we współpracy z muzykami i różnymi formacjami jazzowymi, nie będąc jednak związany z wymienionymi na stałe. W latach 1970 - 1989 współpracował jako pianista z biurami koncertowymi - tzw."Estradami..."..: Krakowską, Koszalińską, Bałtycką i Śląską(katowicką). W latach 1977 i 1979-1983 grał w takich krajach jak : Finlandia, Jugosławia, Luxembourg, Francja, Belgia i Holandia. Od roku 1991 współpracowałem z różnymi kompaniami światowej turystyki - europejskimi i amerykańskimi - grając w różnych kurortach, metropoliach i na dużych statkach pasażersko-turystycznych niemal na całym świecie. Marek zmarł 20 maja 2015 po walce z chorobą nowotworową. Był pierwszym pianistą BBK oraz pomysłodawcą loga zespołu.

  tadeusz gmyrek

  Tadeusz Gmyrek (puzon, harmonijka ustna, eufonium). Muzyk jazzowy i klasyczny. Nauczyciel. Absolwent OSM w Bielsku Białej w klasie puzonu u profesora Stanisława Olkuskiego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie u profesora Andrzeja Czechowskiego w klasie puzonu. Od 1982 roku do dziś związany z Beale Street Band. W 1983 roku rozpoczął współpracę z Filharmonią Krakowską, a w 1992 roku był pierwszym puzonistą Opery Krakowiskiej. Od 1992 roku nauczyciel muzyki wielu krakowskich szkół, a od roku 2000 nauczyciel puzonu w ZSM w Tarnowie.