Nasza historia

Big Band Krak powstał w roku 1998 w Wieliczce z inicjatywy trębacza Władysława Chorobika.

Podstawową część repertuaru zespołu stanowią standardy jazzu big bandowego i muzyki rozrywkowej z lat 30-tych i 40-tych, wzbogacane o coraz szerszy wachlarz klasyków wykonawców oraz kompozytorów ostatnich dekad. Na przestrzeni lat zespół współpracował z TVP, TVN, TVP3 Kraków oraz Radiem Kraków. Obecnie BBK działa pod dyrekcją jednego z jego pierwotnych współtwórców- Stanisława Olko.

Zespół wielokrotnie występował w Krakowie, organizując własne koncerty w Kijów.Centrum, Teatrze Bagatela, Teatrze Ludowym oraz pod Bunkrem Sztuki, w Café Zakopianka, Dworku Białoprądnickim, Piwnicy Pod Baranami – z okazji jej 45-lecia (m.in. z Jackiem Wójcickim i Grzegorzem Turnauem), w ramach Cracovia Maraton Roberta Korzeniowskiego, a także kilkakrotnie w Radio Kraków – na jego dziedzicu (w cyklu „Letnich Poranków Muzycznych”) i w Studio S-5.

BBK nagrał materiał zawierający standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej wydany na płycie pt. „Stardust”. Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwala nam na wychodzenie naprzeciw najbardziej wysublimowanym oczekiwaniom odbiorców. Oprócz standardów muzyki jazzowej i tanecznej posiadamy w swoim programie szeroki wachlarz utworów rozrywkowych, tematy polskiej kinematografii, ciekawe aranżacje kolęd.

Występy zespołu mogą być urozmaicane występami profesjonalnych par tanecznych oraz aktorów scen krakowskich i iluzjonistów. Przygotowujemy również repertuary na zamówienia indywidualne. Jesteśmy niezależni pod kątem aranży.

Galeria

Marilyn Monroe- Kolejne biografie.

Koncert